miasta nad polskim morzem

Miasta nad polskim morzem, które warto odwiedzić

W dobie pandemii zdecydowana większość osób postanowiła spędzić swój urlop w kraju. Część z nich wybiera góry, a część z nich woli odpoczynek przy szumie morza. Jakie miasta cieszą się największa popularnością? Które miasta nad polskim morzem po prostu trzeba odwiedzić? Podpowiadamy!

Trójmiasto, czyli Gdańsk, Sopot, Gdynia

Trójmiasto to nasz powód do dumy. Nie bez powodu to właśnie ten rejon wybierany jest najczęściej przez obcokrajowców, ale też Polaków. Trójmiasto oferuje bowiem wszelkiego rodzaju rozrywki, a jednocześnie umożliwia odpoczynek przy samym morzu. Szeroka baza noclegowa, dobra komunikacja, możliwość pieszego przemieszczania się pomiędzy tymi trzema miastami nad polskim morzem sprawia, że ten rejon jest niezwykle atrakcyjny dla podróżujących.

Hel

Hel to niewielkie miasteczko. Ale nie rozmiar świadczy o jego potędze, a ilość rzeczy, które można tam zobaczyć, przeżyć, doświadczyć. Hel ma do zaoferowania naprawdę wiele. Jeżeli zastanawiasz się, co zwiedzić na Helu i ile czasu na to przeznaczyć, to od razu podpowiadamy, że jeden dzień zdecydowanie nie wystarczy. Ilość atrakcji jest imponująca. Promenada, latarnia morska, fokarium, to tylko niektóre z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć w tym pięknym i niezwykłym mieście nad polskim morzem.

Łeba

Jeżeli potrzebujesz ucieczki od hałasu, zgiełku, to Łeba będzie idealnym miejscem. Niektóre miejsca przypominają wręcz pustynie, a to za sprawą piaszczystych wydm, które są w tym rejonie bardzo popularne i rozległe. Jeżeli podróżujesz z dziećmi, to możesz zabrać je do parku dinozaurów czy labiryntu 3D. Łeba to miasto nad polskim morzem, w którym nikt się nie będzie nudził!