góry z dzieckiem

Góry z dzieckiem. Gdzie jechać?

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto wyjechać w góry z dzieckiem, to odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście, że tak. Wspólna podróż, odkrywanie piękna krajobrazów i otoczenia, poznawanie nowych gatunków roślin, spędzanie czasu razem, to wszystko jest wręcz bezcenne i z całą pewnością pozostanie w pamięci dziecka na zawsze. A gdzie jechać podpowiemy w tym artykule. Zachęcamy do lektury.

Tatry

Najwyższe góry w Polsce to teren, który wielu może wydawać się nie do zdobycia z pociechą u boku. Jednak na początek możemy zdecydować się na poznawanie Zakopanego i okolic, a także wybrać szlaki, które nie będą wymagały od nas i od naszego podopiecznego wielkiego wysiłku. A co warto zwiedzić w Zakopanem? Koniecznie należy odwiedzić Krupówki, skąd w kilka minut dostaniemy się pod Gubałówkę. Możemy skorzystać ze słynnej kolejki, która zawiezie nas na górę. Jeżeli chodzi o chodzenie po górach z dzieckiem w okolicach Zakopanem, to warto zdecydować się na wyprawę do Doliny Kościeliskiej, a także zdobyć Murowaniec, Nosal czy Butorowy Wierch.

Góry Stołowe

Labirynty, skalne miasta, niepowtarzalne ukształtowanie terenu i formacje skalne. To wszystko znaleźć można w Górach Stołowych. Szczeliniec Wielki i Błędne Skały to miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć. Trasa nie jest skomplikowana, zatem bez problemu można pokonać ją z maluchem u boku.

Góry Świętokrzyskie

Na wycieczkę w góry z dzieckiem, Góry Świętokrzyskie są bardzo często brane pod uwagę. I nie ma w tym nic dziwnego, w końcu są one najniższe, a w związku z tym maluchy mogą z powodzeniem uczestniczyć w wyprawach i zdobywaniu szczytów. Łysica i Łysa Góra to najwyższe szczyty, na które można zdecydować się na wyprawę z nieco większymi już pociechami. Góry z dzieckiem nieco mniejszym, które warto zdobyć to między innymi: Kraiński Grzbiet, Miedzianka, Ostra, Barania Góra, Góra Hałasa, Góra Stołowa czy Świnia Góra.