Bezpieczny dom w czasie wakacji

bezpieczny dom

Sezon urlopowy to nie lada gratka dla włamywaczy. Wówczas ich łupem pada wiele mieszkań ich domów. Nic nie świadomi właściciele przeżywają chwile grozy po powrocie. Czy można uniknąć takich sytuacji? Czy da się zabezpieczyć dom przed włamaniem na wakacje?

Dobre okna

Jak pokazują statystyki, najwięcej włamań odbywa się właśnie przez okna. Włamywacze mają tu szerokie pole do popisu, nie muszą wcale wybijać szyby, co mogłoby wzbudzić podejrzenia sąsiadów. Wystarczy, że wypchną okno lub otworzą je specjalnym wytrychem. Warto zainwestować w okna antywłamaniowe. Nawet jeśli nie dadzą one 100% pewności, że nikt nie obejdzie ich zabezpieczeń, to z całą pewnością znacznie utrudnią przedostanie się do wnętrza domu.

Rolety z napędem

Rolety z napędem wyposażone w system antywłamaniowy to jedna z najbardziej skutecznych metod ochrony domu przed włamaniem. Marka Somfy, która jest pionierem w dostarczaniu na rynek inteligentnych rozwiązań oferuje napędy do rolet z zabezpieczeniami antywłamaniowymi, które skutecznie chronią przed przedostaniem się do wnętrza domu nieproszonych gości. Warto o nich pomyśleć zanim udamy się na urlop!

Pomoc sąsiedzka

To jedna z najtańszych, ale często bardzo skutecznych metod walki z potencjalnymi włamywaczami. Czujny wzrok sąsiada na nasz dom, ogród, na to, co dzieje się na terenie posiadłości bardzo często pomaga uchronić przed włamaniem. Warto zatem przed wyjazdem poprosić sąsiadów o obserwowanie terenu wokół domu i zgłaszanie nieprawidłowości.