aparat słuchowy w podróży

Jak przygotować się do urlopu z aparatem słuchowym?

Osoby, które korzystają z aparatów słuchowych mogą korzystać na takich samych zasadach z możliwości podróżowania po świecie. Wyjątkiem są osoby z implantem ślimakowym, które powinny unikać podróży samolotem. W innych przypadkach lot samolotem i wszelkie inne działania są jak najbardziej możliwe. Warto dowiedzieć się, jak przygotować się do wyjazdu, by urlop był jak najbardziej udany. Zachęcamy do lektury!

Jak zaplanować urlop z aparatem słuchowym?

Każdy, kto udaje się jakąkolwiek podróż, musi poczynić pewne przygotowania, obejmujące zakup i spakowanie całej listy rzeczy, niezbędnych w czasie wakacji, urlopu. Jeśli chodzi o osoby, które korzystają z aparatów słuchowych, na ich liście niezbędników powinny znaleźć się, między innymi:

Wszystkie wymienione produkty można kupić na stronie geers.pl. W czasie wyjazdu okażą się one wyjątkowo potrzebne, szczególnie jeśli zamierzamy korzystać z wszystkich możliwości, jakie zwykle są dostępne w trakcie odpoczynku: pływania, nurkowania, lotu samolotem itp.

Aparat słuchowy w samolocie

Wiele osób obawia się, że aparat słuchowy w samolocie nie jest dobrym pomysłem. Niepotrzebnie. Warto jednak wybierać miejsca z przodu samolotu, a także przy przejściach, jeśli chcemy zminimalizować ryzyko wystąpienia szumów usznych. Dodatkowo, warto poznać najprostsze sposoby na radzenie sobie z dyskomfortem związanym ze zmianami ciśnienia. W razie wystąpienia szumów usznych, warto ziewnąć, przełknąć ślinę, żuć gumę lub zrobić wydech, jednocześnie ściskając skrzydełka nosa palcami.