Pies w podróży. Czy warto brać pupila na wakacje?

pies w podróży

Urlop to dla właścicieli czworonogów moment, w którym stają przed ciężkim dylematem: czy zabrać ze sobą psa czy też szukać dla niego opiekuna tudzież hotelu. Jakie rozwiązanie będzie lepsze?

Opcja 1: pupil zostaje w domu

Rozłąka jest trudna zarówno dla zwierzaka, jak i właściciela. Niekiedy jednak zabranie go ze sobą nie jest możliwe. Nadal wiele miejsc nie oferuje możliwości przyjazdu z psem. problematyczne jest również zabranie go ze sobą, gdy czeka nas podróż samolotem. Jeżeli w naszej rodZinie, towarzystwie jest osoba, która pies akceptuje, to najlepiej, gdy na ten czas zamieszka ona w naszym domu tudzież regularnie będzie odwiedzała pupila. Zmiana miejsca zamieszkania na ten czas będzie bowiem dodatkowym czynnikiem stresogennym. Jeżeli nie mamy wyjścia, wówczas możemy postawić na profesjonalna opiekę w hotelu dla psów. Należy jednak wybrać miejsce z dobrymi opiniami, godne zaufania.

Opcja 2: pupil jedzie z nami

Jeżeli zdecydujemy się na wakacje z pupilem pamiętajmy, by wybierać miejsce, w których będzie on czuł się dobrze, komfortowo. Rodzaj wyprawy także jest ważny. jeśli zamierzamy opuszczać np. domek w górach na cały dzień, pozostawiając w nim czworonoga, to nie jest to najlepsza opcja. Decydując się na wyjazd z psem powinniśmy mu umożliwić przestrzeń, wybieg, zabawę. Pies powinien odpoczywać razem z nami, a nie stresować się sama podróżą oraz pozostawaniem w obcym miejscu.