Weekend w Warszawie. Co warto zwiedzić?

co warto zwiedzic w warszawie

Warszawa to miasto, które tętni życiem. To tutaj znaleźć można największą ilość wydarzeń, uroczystości, spotkań, to także tutaj jest najwięcej zabytków i miejsc wartych zobaczenia przez turystów. Nie dziwi zatem fakt, że wiele osób wybiera właśnie Warszawę na krótki urlop czy też weekendowy wypad z miasta. Co warto zobaczyć w trakcie odwiedzin w stolicy?

Warszawa, czyli miasto pełne atrakcji

Bezdyskusyjnie Warszawa ma wiele do zaoferowania. Każdy, kto tu przyjedzie, znajdzie tu coś dla siebie. Miłośnicy sportu, teatru, muzyki, podróżnicy, rodziny z dziećmi, dla wszystkich stolica ma coś w swoim zanadrzu.

Co warto zwiedzić w stolicy?

Jak już wspomnieliśmy, w Warszawie nikt nie będzie się nudził. Wycieczkę po stolicy można rozpocząć od Śródmieścia, bowiem to zwykle na Dworcu Centralnym wysiadają podróżni. Warto zatem sprawdzić, jakie ciekawe miejsca znajdują się nieopodal tego centralnego punktu dla odwiedzających z innych miast. Symbolem Warszawy od dawna jest Pałac Kultury, dlatego to od niego można zacząć swoją wycieczkę. Z całą pewnością każdego zachwyci widok, rozpościerający się z tarasu na trzydziestym piętrze. Kolejnym miejscem, do jakiego warto się udać jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Eksponaty związane z działalnością Polskiego Państwa Podziemnego zrobią wrażenie nie tylko na osobach interesujących się historią. Kolejnym azymutem powinno być Stare Miasto, które urzeka bogactwem zabytków, takich jak Kolumna Zygmunta III Wazy czy Barbakan. Można tam spacerować po malowniczych uliczkach oraz odpocząć w uroczych knajpkach, których na Starym Mieście nie brakuje. Stamtąd można na piechotę przejść na bulwary nad Wisłę i z bliska podziwiać Stadion Narodowy. Warto także odwiedzić Centrum Nauki Kopernik. Miejscem, w które warto się także udać w warszawie jest Pałac w Wilanowie. Po drodze, zwiedzający napotkają wiele parków i terenów zielonych, np. Pole Mokotowskie, gdzie można odpocząć w ciszy i spokoju.

Naturalnie, miejsc do odwiedzenia jest o wiele więcej. Warszawa zachwyca ilością atrakcji. Dla tych, którzy zakochają się w stolicy deweloperzy, tacy jak Victoria Dom. przygotowali ofertę komfortowych mieszkań w przystępnych cenach. Ci, którzy zdecydują się zamieszkać w Warszawie będą mogli codziennie odwiedzać nowe miejsca i korzystać z ogromnej ilości atrakcji, brać udział w różnorodnych wydarzeniach, koncertach, festiwalach, spotkaniach. Zdecydowanie warto o tym pomyśleć!