Mieszkanie przy lotnisku 

W ostatnim czasie coraz więcej inwestycji znajdujących się na rynku nieruchomości to te usytuowane przy lotniskach lub w niedalekiej odległości. Mimo że sąsiedztwo portu lotniczego dla wielu osób nie jest zbyt atrakcyjną propozycją, to w rzeczywistości niesie ze sobą szereg korzyści. Czy mieszkanie przy lotnisku to dobry pomysł? 

Czy warto zamieszkać przy lotnisku?

Należysz do grona osób, które cenią sobie spokój i prywatność? Jesteś zdania, że mieszkanie w okolicy lotniska nie jest dla Ciebie? Pomimo utartych stereotypów warto nieco bliżej przyjrzeć się zaletom płynącym z zamieszkania w sąsiedztwie portu lotniczego. Oczywiście w dalszym ciągu start czy lądowanie samolotów są jedynymi z najbardziej charakterystycznych dźwięków to… można do niego przywyknąć! 

Dodatkowo mieszkania przy lotnisku cechują się doskonałym skomunikowaniem z pozostałymi częściami miasta, a także łatwym dostępem do taksówek i innych środków transportu. Dzięki temu dotarcie do nawet najbardziej odległych części miasta nie musi oznaczać długiej i wyczerpującej podróży spędzonej w komunikacji miejskiej. Osoby, które nie są przekonane co do mieszkania bezpośrednio przy lotnisku, mogą wybrać lokalizacje, z których dojazd do takich punktów jest łatwy i szybki. Przykładem może być inwestycja położona przy ulicy Niemcewicza w stolicy. Więcej informacji na temat najlepszych dzielnic do zamieszkania w Warszawie, znajdziesz tutaj.

Kolejną olbrzymią zaletą jest możliwość szybkiego i sprawnego podróżowania! Dzięki temu unikniesz dodatkowo stresów związanych np. ze zbyt późnym dotarciem na odprawę. Opóźnienia lotu? Te z powodzeniem przeczekasz w domowym zaciszu!

Zalety mieszkania przy lotnisku 

Kolejną zaletą mieszkań przy lotnisku, o której nie sposób jest nie wspomnieć to cena. Nie bez przyczyny w okolicy portów lotniczych budują się zarówno domki jednorodzinne, jak i bloki. Ceny działek są bowiem bardziej atrakcyjne. Jesteś na etapie poszukiwań idealnej pracy? Być może uda Ci się znaleźć ją właśnie na lotnisku. Mieszkanie pobliżu miejsca pracy pozwala uniknąć długich godzin spędzonych na staniu w korkach, a także późniejsze godziny pobudek i wcześniejszych powrotów do czterech katów. Brzmi zachęcająco, prawda?