regeneracja skóry

Jak zregenerować skórę po wakacjach?

Zniszczona i zmęczona skóra po wakacjach to klasyka gatunku, z którą wbrew pozorom można sobie poradzić. Najważniejsza jest tu szybka reakcja i natychmiastowe wdrożenie właściwej i bezpiecznej pielęgnacji. Na twojej muśniętej słońcem skórze pojawiają się suche skórki? A może zaczęła się łuszczyć? Bez względu na problem, najważniejsza jest regeneracja, nawilżenie i dogłębne odżywienie. Jak powinna wyglądać regeneracja skóry po wakacjach? To prostsze niż mogłoby się wydawać.

Kompleksowa regeneracja skóry to podstawa

Na początek warto zastanowić się jednak, jakie są najczęstsze objawy zmęczonej lub odwodnionej po urlopie skóry. Skóra odwodniona niejednokrotnie bywa mylona ze skórą suchą. O głównych różnicach pisaliśmy tutaj. Zwykle po powrocie z wakacyjnych wyjazdów możemy dostrzec, że nasza skóra jest:

  • ściągnięta,
  • straciła naturalny blask,
  • utraciła swoją jędrność,
  • dostrzec można więcej popękanych naczynek,
  • wokół oczu pojawiły się zmarszczki.

W przypadku regeneracji skóry po wakacjach kluczowe jest odpowiednie nawilżenie i dostarczenie utraconych przez słońce, słoną wodę czy zmienne warunki pogodowe składników odżywczych. Stosowanie i aplikacja delikatnych, ale silnie nawilżających produktów to absolutna podstawa. Skuteczne emolienty, a także delikatne produkty myjące posiada w swojej ofercie Dexeryl, czyli specjalista w walce z różnorodnymi problemami skórnymi.

Pielęgnacja skóry po wakacjach

Jednak zanim przystąpisz do regeneracji pamiętaj o wykonaniu peelingu, dzięki któremu pozbędziesz się martwego lub zrogowaciałego naskórka. W zależności od rodzaju skóry do wyboru masz: peeling drobnoziarnisty, peeling gruboziarnisty, peeling enzymatyczny. Regularne stosowanie sprawi, że w mgnieniu oka dostrzeżesz pierwsze, satysfakcjonujące efekty. Bezpośrednio po oczyszczeniu skóry nakładaj dermokosmetyki lub kremy, które zadziałają na naskórek niczym prawdziwa bomba witaminowa. Jednak w przypadku kremów pamiętaj o czytaniu etykiet, a co za tym idzie – składów. Kremy powinny być bogate w naturalne składniki, jak np. masło shea, aloes czy mocznik.

Posiadacze skóry suchej lub odwodnionej po wakacjach powinni pamiętać również o delikatnym traktowaniu swojej skóry! Nie chcemy przecież, aby dodatkowo narażać ją na podrażnienia np. podczas kąpieli czy osuszania ciała ręcznikiem. Właściwe podejście w mgnieniu oka doceni twoja skóra i odwdzięczy się wszystkim tym, co najlepsze!