Dni Karpia w Dolinie Baryczy

Karp jest symbolem Doliny Baryczy, leżącej na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski. Hodowla karpia w tamtych rejonach ma historię sięgającą 800 lat. Dni Karpia są organizowane już od 14 lat i przyciągają tłumy zainteresowanych. W ich trakcie można wziąć udział nawet w 80 wydarzeniach.

Dni Karpia 2019 – co będzie się działo?

Kolejna edycja Dni Karpia rozpocznie się we wrześniu i potrwa do listopada. Przez 3 miesiące na mieszkańców regionu, turystów i innych gości będą czekać wydarzenia przybliżające lokalną przyrodę i kulturę. W ramach Dni Karpia przygotowano występy zespołów muzycznych, spotkania z przyrodnikami, leśnikami i edukatorami oraz możliwość obejrzenia Doliny Baryczy z kajaka bądź bryczki.

Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość spróbowania znakomitych karpi i innych ryb słodkowodnych oraz produktów rolnych od sadowników i pszczelarzy. Dodatkowo na gości będą czekać rękodzielnicy i lokalni usługodawcy turystyczni, którzy tworzą unikatowy kolorowy szlak karpia. Uczestnicy wydarzeń mogą liczyć na liczne konkursy i pamiątki, które ucieszą i dzieci, i dorosłych.