Co zabrać ze sobą w podróż? Praktyczna lista rzeczy

Nie ulega wątpliwości, że planując wyjazd, należy dokładnie przemyśleć, co ze sobą zabierzemy. Wyznacznikiem będzie oczywiście szacowany czas pobytu, a także pora roku, w której wyjeżdżamy. Warto pamiętać jednak, że niektóre przedmioty powinniśmy zapakować bez względu na porę roku. Lista poniżej. 

Już na samym początku warto wspomnieć o tym, że lista niezbędnych rzeczy w podróży  w dużej mierze zależeć będzie od środka transportu na który się zdecydujemy. W przypadku podróży samochodem zatrzymanie się do sklepu czy na stacje w przypadku, gdy nagle sobie o czymś zapomnimy, będzie o wiele mniej kłopotliwe, niż w trakcie podróży autobusem czy pociągiem. Warto pamiętać również o tym, aby oprócz klasycznej walizki zabrać ze sobą również plecak lub torebkę – forma bagażu podręcznego.  

Jakie rzeczy zabrać w podróż? 

Kosmetyki

Już podczas zakupowego szaleństwa dokładnie przemyśl, czy nie lepiej jest zabrać ze sobą te w wersji podróżnej. W tym przypadku oczywiście dużo zależy od tego, na jak długo wyjeżdżasz. Dodatkowo jeśli w miejscu docelowym może być problem ze sklepami lub drogeriami- lepiej nie ryzykować! 

Ubrania

Ich ilość zależy przede wszystkim od tego, na jak długo wyjeżdżamy. Ciekawym rozwiązaniem jest tworzenie zestawów, dzięki temu stwierdzenie “nie wiem, w co się ubrać” przestanie figurować w twoim wakacyjnym słowniku, a ty za każdym razem będziesz wprost olśniewać wyglądem!

Środki medyczne

Zaopatrzona apteczka jest obowiązkowym elementem każdej torby podróżnej. Do środka warto włożyć nie tylko te leki, które zażywamy codziennie, ale także te, które mogą nam się przydać w nagłych wypadkach. 

  • leki przeciwbólowe/ przeciwgorączkowe,
  • krople do oczu, 
  • plastry,
  • jeżeli wyjeżdżamy latem – preparaty łagodzące oparzenia słoneczne. 

Warto pamiętać również o lekach na chorobę lokomocyjną bez których przemieszczanie się może być znacznie utrudnione!