co zwiedzić w londynie

Co warto zwiedzić w Londynie?

W dzisiejszych czasach, gdy podróżowanie stało się nie tylko niezwykle modne, ale i tanie, zdziwienie na twarzach wywołuje zdanie, że ktoś nie był jeszcze w Londynie. Loty do stolicy Wielkiej Brytanii cieszą się ogromną popularnością, a osób, które odwiedziły to miasto stale przybywa. Jeżeli wyprawę do Londynu masz jeszcze przed sobą, to z całą pewnością nasze podpowiedzi będą przydatne. A zatem, co warto zwiedzić w Londynie?

London Eye

London Eye, czyli najsłynniejszy diabelski młyn na świecie znajduje się nad sama Tamizą w dzielnicy Lambeth. London Eye to nie tylko obiekt, który można podziwiać, oglądać. Można także udać się dzięki niemu w podróż i obejrzeć Londyn z każdej strony i perspektywy. Najsłynniejszy diabelski młyn na świecie, czyli London Eye porusza się na tyle wolno, że pasażerowie w ciągu 30-minutowej wycieczki mogą podziwiać panoramę Londynu, zrobić przepiękne zdjęcia i podnieść nieco poziom adrenaliny. W końcu kapsuły są przezroczyste, a wysokość najsłynniejszego diabelskiego młynu London Eye wynosi 135 metrów!

China Town

Jeżeli lubisz klimaty azjatyckie, to China Town jest dla Ciebie! Znaleźć tu można klimatyczne restauracje i sklepy pełne chińskich produktów.

Muzeum Historii Naturalnej

Wizyta w Muzeum Historii Naturalnej jest darmowa, co jest już zachętą samą w sobie. Jednak zbiory i kolekcje, jakie można tu zobaczyć są warte każdej ceny. To właśnie tutaj znajduje się słynny szkielet diplodoka.

Trafalgar Square

Trafalgar Square z kolumną Nelsona strzeżoną przez kamienne lwy po prostu trzeba zobaczyć. Na placu można także zobaczyć dwa inne pomniki oraz fontannę, także wielość, różnorodność zabytków w tym jednym miejscu zdecydowanie zachwyca!