5 miejsc, które warto odwiedzić w Katowicach

Katowice z lotu ptaka nocą

Katowice wielu osobom kojarzą się wyłącznie z górnictwem. W swoich planach wycieczkowych zwykle nie bierze się tego miejsca na mapie Polski pod uwagę. A szkoda, bowiem Katowice mają wiele przepięknych zakamarków i niezwykłych miejsc, które z całą pewnością przypadną do gustu turystom. Jakie to miejsca?

Rynek

Rynek to jedno z czołowych miejsc godnych odwiedzenia w Katowicach. Warto pospacerować pomiędzy uliczkami, zobaczyć z bliska Teatr Śląski i dawną siedzibę oddziału Muzeum Śląskiego. Ci, którzy poczują znużenie mogą odpocząć na leżaku w cieniu palm przy fontannie Sztuczna Rawa, która imituje rzekę.

Ulica Stawowa

Ulica Stawowa jest jedną z najważniejszych ulic handlowych w Katowicach. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma wiele firm ze znanym logo i to właśnie tutaj znajdują się najlepsze kancelarie notarialne w Katowicach oraz klimatyczne lokale gastronomiczne, serwujące pyszną lokalną kuchnię. Ulica Stawowa uznawana jest za jedno z piękniejszych i bezpieczniejszych miejsc na mapie miasta.

Spodek

Chyba każdy z nas widział choć raz na fotografiach katowicki Spodek, czyli halę widowiskowo-sportową o unikalnym kształcie. To stały element zwiedzania Katowic, o którym nie można zapomnieć. Jego kształt, wielkość naprawdę robi wrażenie!

Muzeum Śląskie

Budynki pokopalniane zaadaptowane na muzeum i udostępnione dla turystów to nie lada gratka dla wielbicieli historii Górnego Śląska, ale nie tylko. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla zwiedzających dostępne są bowiem zbiory muzealne w podziemiach, wieża widokowa na szczycie szybu Bartosz, a także liczne eksponaty archeologiczne czy kostiumy.

Dawna Łaźnia Miejska

To jeden z najpiękniejszych budynków zlokalizowanych w centrum miasta. Łaźnia powstała z inicjatywy Richarda Holtzego – lekarza i jednocześnie jednego z założycieli miasta.

To nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na odwiedzających w Katowicach. Żeby jednak przekonać się co jeszcze ma do zaoferowania to miasto, koniecznie trzeba je odwiedzić!