3 powody, dlaczego warto zwiedzić Lublin

Lublin

Lublin to miasto o niezwykle bogatej historii, które tętni życiem kulturalnym oraz ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o kulinaria. Czy warto odwiedzić to miejsce? Zdecydowanie tak! A oto główne powody!

Przysmaki prosto z Lublina

Bezdyskusyjnie trzeba tu spróbować cebularza, czyli pysznego placka z cebulką oraz makiem. Popularną potrawą są tutaj także pierogi zwane lubelskimi, które nadziane są kasza gryczaną oraz serem. Podaje się tutaj na słodko, ze śmietaną. Nie można także zapomnieć o tym, że w Lublinie znajduje się Browar, w którym warzone jest piwo Perła. Dlatego, jeśli ktoś chce spróbować tego pysznego, świeżego napoju z pianką, to koniecznie musi przyjechać do Lublina!

Zabytki

Lublin bogaty jest w zabytki, które zdecydowanie warto zobaczyć. Pierwszym i najbardziej rozpoznawalnym miejscem, godnym zobaczenia jest Zamek Lubelski. Znajduje się on w pobliżu Starówki, której nie można pominąć w trakcie wycieczki. Przepiękne, odrestaurowane kamieniczki robią wrażenie zarówno w dzień, jak i w nocy. Ze Starówki można szybko dostać się na odnowiony Plac Litewski ze wspaniałą, nowoczesną fontanną w centralnym punkcie. Na Placu Litewskim można często zobaczyć imponujące pokazy multimedialne, które przyciągają tłumy nie tylko mieszkańców Lublina, ale i wielu osób spoza miasta. Zwiedzając Lublin warto odwiedzić także Muzeum na Majdanku. To miejsce, w którym pobyt wywołuje ogromne emocje, a wizyta tam zapada w pamięci na długo.

Tereny rekreacyjne

Lublin to miasto bardzo różnorodne. Znaleźć tu można zarówno piękne zabytki na Starówce, urocze knajpki w centrum, na deptaku, a także zielone tereny nad Zalewem Zemborzyckim. Można dostać się tam komunikacją miejską, rowerem, samochodem. Zalew Zemborzycki oferuje szereg atrakcji. Można tu pływać, łowić ryby, objechać naokoło, usiąść na piasku i kontemplować, grillować, odwiedzić okoliczne restauracje z pysznymi, świeżymi rybami, spacerować z rodziną, pobiegać z psem, pojeździć na rolkach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Każdy, kto odwiedzi to miasto pokocha je od pierwszego wejrzenia. A kto wie… może postanowi tu zamieszkać!